Přeskočit na hlavní obsah
Všechny sbírkySeduo #novinky
Seduo #novinky březen/duben 2024
Seduo #novinky březen/duben 2024

Co se připravuje v zákulisí Seduo

Karolina Mirga Danek avatar
Autor: Karolina Mirga Danek
Aktualizováno před více než týdnem

Blíží se jaro a to znamená, že nastává ta pravá chvíle na jarní úklid. Nemusíte ale začínat zrovna ve skříni – pročistit si můžete i své nadcházející úkoly nebo třeba priority a plány na další měsíce. Rádi vám poradíme, jak na to.

Abyste byli co nejproduktivnější, poslechněte si, co radí Daniel Gamrot k nakládání s věcmi a úkoly, které vás napadají. Můžete si taky pustit ochutnávku z připravovaného podcastu o první pomoci s Markem Dvořákem nebo si rovnou dát celý díl s Alicí Machovou o ESG. Kromě toho pro vás máme pravidelný žebříček nejsledovanějších videokurzů, novinky o spouštěných a dalších chystaných videokurzech a tipy, kde hledat náš podcast nebo jak sdílet své úspěchy na Seduo s vašimi sledujícími na LinkedInu.


Produktivita vás může bavit! Vybudujte si rutinu

Chcete si udělat pořádek doma i v práci? Poslechněte si, co radí Daniel Gamrot, náš lektor osobní produktivity. V podcastu o produktivitě se s vámi podělí o cenné tipy, jak naložit s věcmi a úkoly, které vás napadají. Základem je vybudovat si rutinu.

A jak si můžete udělat pořádek ve svých úkolech? Podívejte se na skvělý tip od téhož lektora – Nasypte vše na jednu hromadu.


Podcasty – důležitá témata na dosah

V minulém čísle avizovaný podcast s Eliškou Šestákovou – Dělejte si (opravdu dobré) poznámky vás naučí tři základní kroky, aby pro vás poslech nebo četba nebyly jen pasivní relaxací, ale i aktivním nachytřováním.

Už jste slyšeli podcast s odborníkem na firemní vzdělávání Brano Frkem – Vzdělávání nemusí být jen kurz? V několika minutách se dozvíte, jaké jsou největší hříchy firemního vzdělávání a jak poznat dobré firemní vzdělávání a jak ho měřit.

Nedávno jsme mezi vás také vyslali epizodu ESG pro každého s Alicí Machovou, která působí v E&Y jako partner pro udržitelnost. Povídali jsme si o tom, co si pod zkratkou ESG přesně představit a jaký bude mít v budoucnu vliv na firmy.

Děkujeme vám za pozitivní ohlasy, který jsme na díl s Alicí Machovou získali!

Hezké shrnutí toho hlavního k novému tématu.

Každý kurz, každá diskuse o ESG je a bude přínosná, protože se týká budoucnosti planety.

Co je to ESG?

ESG jsou měřitelná kritéria, jimiž se bude hodnotit udržitelnost firem a jejich sociální skóre, na které se budou zaměřovat partneři, banky a investoři. Víte o tom?

Povinný ESG reporting se zavádí postupně podle velikosti podniku, a to v několika fázích:

  • Od roku 2024: Společnosti, které doteď zveřejňovaly zprávy o udržitelnosti na základě původní směrnice NFRD. Jde o více než 20 největších českých firem.

  • Od roku 2025: Ostatní společnosti, které splňují dvě ze tří uvedených podmínek: více než 250 zaměstnanců, obrat nad 50 mil. EUR a hodnota aktiv nad 25 mil. EUR.

  • Od roku 2026: Malé a střední firmy obchodované na burze.


Co nového je pro vás na Seduu připraveno?

V minulých dnech přibyla na Seduo jedna čerstvá novinka – videokurz s Petrem Kohoutkem, lektorem kancelářských aplikací, který vám představí Microsoft Copilot. Dozvíte se, jak vám tenhle AI asistent pomůže urychlit psaní e-mailů v Outlooku, tvorbu grafů v Excelu nebo třeba úpravu prezentací v Powerpointu. Nic z toho už nemusíte dělat sami.

Uvedený v předchozím čísle, VIP videokurz s neurochirurgem Vladimírem Benešem se stal nejnavštěvovanějším únorovým kurzem! Zůstat nad věcí: náročné situace s chladnou hlavou vás mimo jiné naučí jak pracovat s chybou a proč je důležité nenechat se povýšit nad svoje schopnosti.

Pro všechny, kteří si potřebují zlepšit angličtinu, tu máme parádní novinku - Quick English Tips I a (Not so) Basic Business English s rodilým mluvčím Lukem Ponsfordem. Díky němu zapracujete na své výslovnosti i gramatice. Víte například, kdy správně použít Search, Look nebo Find?


Již brzy – nové videokurzy a podcasty!

V novém Seduo podcastu se můžete těšit na Marka Dvořáka, lektora videokurzu o první pomoci. Čeká vás i interaktivní kvíz. Markovi Dvořákovi jsme položili pár otázek, na které si budete moct sami odpovědět ještě před ním, takže si sami ověříte, jak první pomoc zvládáte.

Protože víme, že vás zajímá umělá inteligence, můžeme vám už teď prozradit, že se můžete těšit na další pokročilejší videokurz o AI.

S digitální vypravěčkou Michelle Losekoot přijde na Seduo kurz Jak na sítě.

S Lukem Ponsfordem se budete moci dále zdokonalovat v angličtině, připravujeme další kurzy angličtiny pro pokročilé s tímto rodilým mluvčím.

A 24. 4. 2024 v 9:00 váš čeká webinář #naživo s Janem Ženatým na téma Anatomie lži.

Máte se na co těšit!

TIP: AI teď hýbe světem, ale k lepší produktivitě nám často pomohou zdánlivé maličkosti. Umíte například dobře používat klávesové zkratky?


Co je teď populární ?

Přinášíme vám přehled videokurzů, které byly v lednu a únoru na Seduo.cz těmi nejsledovanějšími. Kliknutím na obrázek si je snadno přidáte do svého studijního plánu.

TOP 3 videokurzy v lednu

TOP 3 videokurzy v únoru


Seduo tip #1: Jak najít podcasty na webu Seduo

Seduo podcasty zatím nemají na našem portálu svou vlastní kategorii, ale snadno je najdete přes vyhledávání na webu, kam zadejte slovo „podcast“. Objeví se vám vybrané podcasty a hlavně můžete snadno přejít do dovednosti podcasty, kde je máte všechny pěkně pohromadě.

Seduo tip #2: Sdílejte své certifikáty na LinkedInu

Víte, že když dokončíte videokurz na Seduo, můžete se o tom pochlubit i ostatním? Je to jednoduché. Po úspěšném složení závěrečného testu se vám objeví sekce s gratulací a v ní tlačítko „Přidat do profilu“. Pokud byste potřebovali, máme pro vás podrobnější návod i s ukázkou, jak na to.


Děkujeme za pozornost a přejeme vám, ať se vám jarní úklid podaří.


Máte dotazy k obsahu? Chcete nám dát vědět, o čem si chcete přečíst příště? Napište nám na [email protected].

Dostali jste odpověď na svou otázku?