„Pokud se chce člověk dívat dopředu, měl by se nejdříve ohlédnout dozadu,“ říká profesor Pavel Pafko. Tak se s ním pojďme v jeho novém videokurzu ohlédnout – třeba za operací Václava Havla nebo za pokorným pohledem na svět, který nabízí ty správné hodnoty a skutečné štěstí. V podcastu AI mindset se budeme naopak dívat dopředu, na využití umělé inteligence. Představíme si také novinky, připravované videokurzy i změny ve vzdělávacích programech.
Nespěchejte hned k pokladně: Život nejsou jen žvýkačky a prezervativ.
Denně plave, běhá nebo jezdí na kole. Jako první lékař u nás provedl transplantaci plic. Do širšího povědomí se zapsal v okamžiku, kdy úspěšně operoval Václava Havla. Přitom o sobě tvrdí, že se necítí být úspěšný. Profesor Pavel Pafko v novém videokurzu Umět být šťastný v práci i v životě.
Provede vás svou životní cestou plnou zkušeností, pokory a moudrosti.
Prozradí, jak zvládat krize a koho – kromě sebe – k tomu budete potřebovat.
Vysvětlí, jak získat životní elán a udržet si ho i do vysokého věku.
Na videokurz můžete tematicky navázat videokurzem Hledání životní rovnováhy od Martiny Viktorie Kopecké, kde se dozvíte, jak je pro spokojený život důležitá autenticita. A pokud jste ještě neviděli, doporučujeme vám také videokurz Anatomie správného rozhodování od Cyrila Höschla.
Seduo podcast: Rozvíjejte AI mindset a zjednodušujte si práci
Pro kvalitu nápadů, práce nebo jakéhokoliv dalšího využití umělé inteligence je rozhodující... Zkusíte doplnit to správné slovo? Nebudeme vás napínat, jste to právě a jen vy. Na umělou inteligenci je totiž potřeba se naladit, pochopit, jak funguje a rozvíjet tak svůj AI mindset. Jak na to vám v našem novém podcastu prozradí expert na digitální dovednosti Filip Dřímalka.
Pracovní generace XYZ, komunikace a další novinky
Mezigenerační rozdíly jsou často kamenem úrazu a zdrojem napětí v týmu. Přitom jednotlivé generace mohou vzájemně sdílet své pohledy a vzájemně se tak obohacovat. Jen je potřeba si osvojit komunikační dovednosti, které vám pomohou fungovat efektivně, i když jste odlišní. Celé téma vysvětluje Laura Blažeková v novém videokurzu Mezigenerační spolupráce: jak zvládnout věkové rozdíly v práci.
Chcete mít díky komunikaci lepší a spokojenější vztahy? Nevyčerpávat se zbytečnostmi? Umět se efektivně dohodnout s těmi, se kterými chcete? A ještě zvládat různé manipulace? Představuje nový Maxikurz efektivní komunikace s Evou Markovou.
V praxi výkresovou dokumentaci často tvoří projektanti a konstruktéři, kteří znají skvěle svůj obor činnosti. S novým videokurzem AutoCAD: základy technického kreslení a projektování se naučí tento program ještě lépe využívat. Nováčkům pak otevře dveře do světa jednoho z nejvýznamnějších nástrojů v tomto oboru.
Firemní kultura se nevytváří jednou za rok na celofiremním workshopu. Tvoří ji celá řada interakcí v průběhu roku, ať už se jedná o meeting, rozmluvu v kuchyňce nebo dávání zpětné vazby. Nový videokurz Praktická firemní kultura: jak na lepší pracovní prostředí každý den s Jakubem-Markem Štěpánem vás naučí vyhnout se nejčastějším chybám a vytvářet prostředí, ve kterém je příjemné pracovat.
Začněte se těšit… právě pro vás připravujeme
Webinář #naživo s Karolem Suchánkem: Připravte svou firmu na kybernetické výzvy v éře NIS2 a DORA
Vstupte do fascinujícího světa kybernetické bezpečnosti a zjistěte, proč jsou lidé a HR oddělení rozhodujícími prvky při ochraně vaší firmy v době nových regulačních opatření NIS2 a DORA. Náš webinář vám poskytne detailní informace o tom, jak NIS2 ovlivní podnikání od roku 2025 a co všechno bude vaše firma muset splnit. Odpovíme na otázky, jak začlenit bezpečnost do HR strategie, jaké jsou hlavní povinnosti podle NIS2 a jak vás může správné školení zaměstnanců ochránit před kybernetickými incidenty.
středa 11. 12. 2024 od 9:00 do 10:00
V předvánočním ruchu je ten pravý čas se na chvíli zastavit a nechat se unášet konejšivým hlasem farářky Martiny Viktorie Kopecké v chystaném Seduo podcastu.
A co vás čeká na Seduo v roce 2025? Můžete se opět těšit na webináře #naživo i Akademie. Přibývat budou samozřejmě i videokurzy, podcasty a také vás čeká velká novinka v podobě microlearningu. Více se dozvíte v průběhu ledna.
Jaké byly nejoblíbenější videokurzy na podzim?
Přinášíme vám přehled videokurzů, které byly na Seduo nejsledovanější v průběhu září a října. Po kliknutí na odkaz si je snadno přidáte do svého studijního plánu.
Září
Říjen
Seduo tip: Změny ve vzdělávacích programech
Od 19. 11. 2024 dochází ke změně ve Vzdělávacích programech, kdy za jejich absolvování již nebude možné získat certifikát. Nicméně nejdůležitější přínos vzdělávacích programů, to že se jedná o širší kompetence v jednom balíčku, zůstane zachován. Na platformě Seduo bude stále dostupný přehled videokurzů, které pod jednotlivé vzdělávací programy patří a student si tak může postupně studovat jednotlivé videokurzy.
Ve firemní administraci můžete vzdělávací programy přiřazovat studentům, modifikovat je přidáváním či ubíráním videokurzů, které je tvoří nebo si vytvářet vlastní v souladu s vašimi potřebami.
Vzdělávací programy jsou vytvořeny v souladu s potřebami jednotlivých profesních rolí nebo konkrétních dovedností. Absolvováním všech videokurzů ze vzdělávacího programu se student v dané oblasti výrazně posune.